Mis on Metaloodus?

Me elame murrangulisel ajajärgul. Interneti ja tehnoloogia pöörane areng sunnib meid peagi muutma inimese definitsiooni. Teel liitreaalsuste ja tehisintellektide maailma jätame selja taha looduskeskkonna, mis on alatiselt olnud meie koduks. Võiks öelda, et arenenud riike saadab epideemiline koduigatsus – tehiskeskkonnast tekkiv stress ja karjuv vajadus hingamisruumi järele.

Metaloodus tuginebki dialoogidele maastikega. Suhete soojendamisele kaugeks jäänud sõbraga, mis toob tagasi selle ürgse rahulolu ja rõõmu lihtsatest asjadest. Metaloodus julgustab ka kõige looduskaugemat inimest võtma ette väikest matka jõe äärde, rabasse või metsatukka.

Meie kaunis kodumaa pakub suurepäraseid võimalusi loodusradadel kulgemiseks. Meil on suurepärane füüsiline ligipääs looduskeskkondadele, kuid selle kiuste toob kaasaegne eluviis meisse kummalise võõrastuse. Ma usun siiralt, et lahenduseks on siinkohal vaimse ühenduse sillutamine. Looduse tõlgendamine, lugude jutustamine ja pärimusliku mõõtme sissetoomine looduskogemusse aitab meil leida just seda kaotsi minevat vaimset sidet.

Metaloodus soovib siinkohal olla eeskujuks ja eestvedajaks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Romet Vaino, mees metafooride otsinguil