Tunnistan ausalt üles, et matkajuhtimisest enamgi meeldib mulle astuda inimeste ette inspireerivate sõnumite ja mõtetega. Aastad, mis on möödunud nii eestlaste kui välimaalaste gruppidega kodumaa looduses liikudes, on andnud mulle palju mõtteid inimloomuse ja looduse vaheliste seoste kohta.

Romet-Vaino-esinemas

Lisaks olen suure lugemishuvilisena täiendanud oma tähelepanekuid endast targemate inimeste avastuste ja ideedega. Filosoofid, teadlased ja kirjanikud leiavad sageli end minu mõtetest ja ettekannetest. Selliselt kujunevad esitlused, mis on tasakaalustatud – neis on nii isiklikku tragöödiat kui eufooriat, aga ka teaduslikke ja filosoofilisi selgitusi elulistele olukordadele.

Oma esinemistel kasutan enda tehtud loodusfotosid ja videomaterjale, millega seostuvad sügavalt isiklikud kogemused. Leian, et selline vahetu ja siiras jagamine on väärtus omaette.

See, millest ja kuidas ma räägin, sõltub suuresti sihtrühmast. Mulle on oluline, et kujundaksin oma loomingut vastavalt seltskonnale. Kindlasti ei luba ma endale seda, et räägin ettevõtte juhtkonnale ja põhikooli klassile üht ja sama juttu. Minu eesmärk on leida võimalusi serveerida väärtust läbi kohandatud sõnumi. Õnneks on loodus ja looduskogemus nii mitmekülgsed nähtused, et sealt leiab õppetunde ka kõige looduskaugemale inimesele.

Kokkuvõtvalt saan Sind aidata kui:

  • Oled korraldamas seminari-konverentsi
  • Oled otsimas inspireerivat esinejat oma ettevõtte juhtkonnale/tiimile
  • Oled otsimas esinejat kooli või muusse haridusasutusse
  • Oled otsimas esinejat raadio- või telesaatesse

 

Kindlasti võib juhtuda, et Sul on ideid, mis ei mahu eelnevalt väljapakutud raamidesse. Sellisel juhul kirjuta mulle julgelt romet.vaino@gmail.com