Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Suvelõpu hommiku- ja öömatkad

august 1, 2018 @ 8:00 e.l. - august 31, 2018 @ 5:00 p.l.

20 eur – 25 eur
Please see English below
Kätte on jõudnud hämarate ööde ja uduste varahommikute aeg. Hea õnne korral saame olla tunnistajaks jahenevate ööde (kui nad ikka jahenevad!) tekitatud uduvaipadele ja pimedusest koorunud tähistaevale.
Juuni- ja juulikuised matkad on kinnitanud inimeste soovi hüpata päikesetõusul või pimedal keskööl pehmeveelisesse rabalaukasse. Kuniks suvi veel jätkub, soovin pakkuda inimestele võimalust paindlikult rabavõludest osa saada. Tulla loodusesse just siis kui Sinu seltskonnale sobib. Hommikul, öösel või õhtul.
 
Süsteem on lihtne: pane kokku vähemalt 4-liikmeline seltskond ja anna teada millist matka sooviksid. Mina pakun välja raba, mis jääb Tallinnast ca 50-60-minutilise autosõidu kaugusele. Võime kulgeda päikeseloojangujärgses öös või tervitada päeva päikesetõusuga.

Mõned näited erinevatest matkadest:

Öömatk – Alustame päikeseloojangu ajal ja hiljem kulgeme hämaras rabas. Räägime rabajutte ja soovi korral hüppame laukasse – isegi kui kahtled, siis tasub seda kindlasti proovida! Matka sisse kuulub üks pikem teepaus ja õhtu nautimine. Võime lihtsalt pikutada raba pehmel pinnal ja vaadata tähti. Sina valid kulgemiskiiruse – käime täpselt nii pikalt ja nii kiiresti, et oleks endal mõnus! Soovi korral võta kaasa pikniku eine. Matkatee minu poolt! Kui on selge taevas, võtame aega tähtede vaatamiseks.

Päikesetõusumatk – Rappa astume kerges hämaruses, mil päike pole veel tõusnud. Heade tingimuste korral leiame end keset udust rabamaastikku. Seame end mõnusalt sisse ja jääme ootama kuldset tundi. Julgemad saavad päikesetõusu ujumisega vastu võtta. Selle matka planeerimisel tasub ilmaprognoosidel hoolikamalt silma peal hoida. Pea meeles, et kui päikest pole, siis ka varahommikuses hallis udumassis kulgemine on omamoodi müstiline kogemus!

Erimatkad – Soovid väikse seltskonnaga rabalauka kaldal sünnipäevapiknikku korraldada või jääda rabasse ööseks? Võimalusel aitan seda hea meelega organiseerida.

Nagu juba öeldud, viima matka läbi täpselt nii, et kõigil oleks mõnus. Kulgeme rahulikult ja kui on soov näiteks teha piknikulaadne matk (võtta kaasa toidukraami, käia öises laukas ujumas ja nautida paari parima sõbraga suveööd), siis ka seda annab korraldada. Kui on erisoove, anna mulle teada – äkki leiame lahenduse! 🙂
 
Matkaks vajalikud räätsad on minu poolt. Samuti pakun matkateed ja loomulikult räägin oma mõtteid inimesest ja loodusest. Matka kestus on tavaliselt 3-4h, kuid mõnusa olemise nimel võin alati kauemaks loodusesse jääda.
Oma grupi saad registreerida siinsamas vormil või kirjutades mulle romet.vaino@gmail.com.
 
Matka hind: 25 eur/inimene kui on 4-6 inimest grupis. 20 eur/inimene kui on 7 ja enam inimest. Erisoovide puhul küsi pakkumist.
Kui ei ole kellegagi tulla, uuri minult, kas huvipakkuv kuupäev on vaba. Seejärel tee üleskutse ürituse eventi alla Facebookis. Lisaks tasub huvilisi otsida grupis “Metalooduse spontaansed matkad”. Aitan Sul seda teha! 🙂

I’ve come a long way since the beginning of summer. Almost two months of sunrise and sunset tours to the bogs of Rapla county. Since a lot of people haven’t had chance to join my tours I will proceed with my “mission” in August.


August has its very distinctive charcteristics: dark nights (stars, milky way if the sky is clear) and foggy sunsets and sunrises due to colder weather in evenings/nights.

To give people glimpse of these beautiful moments, I will offer you a flexible way to experience them with your friends, family etc. The concept is simple: put together your very own “hiking team” with at least 4 members and book a time for your group. If in doubt, write me romet.vaino@gmail.com and ask for suggestions (location, starting time, what to wear etc.).


All the bogs are located about 1-hour drive from Tallinn. After we’ve agreed the details, you’ll receive a location in Goole Maps.

We will use bogshoes (better known as snowshoes) to move on the soft and spony surface of a bog. You will choose the pace most suitable for your group. The overall buildup is simple: we will wander through the bog and every once in a while I make some pauses to share my thoughts on this pristine landscape and cultural relationship between our people and bogs. Remember – there’s nowhere to hurry. See it more as a picnic in the wilderness. I will bring the tea and suggest you to take some snacks with you.

Also take your towel and swimming pants with you, because swimming in a bog pool is something worth experiencing.

Price: 25 eur/per person for groups up to 6 people. 20 eur/per person for groups with 7 or more people.
Register here or write me: romet.vaino@gmail.com

Detailid

Algus:
august 1, 2018 @ 8:00 e.l.
Lõpp:
august 31, 2018 @ 5:00 p.l.
Hind:
20 eur – 25 eur

Registreeri

Tribe Loading Animation Image

Already registered?

Use this tool to manage your registration.