Plaanilised matkad

Plaanilised ehk avalikud matkad on mõeldud kõigile huvilistele, kes soovivad üksi, kahekesi või kolmekesi matkale ning teevad seda hea meelega koos kuni 10-liikmelise grupiga. Plaaniliste matkade info saadan enamasti laiali 1-2 nädalat enne toimumisaega. Selliste matkade hinnad jäävad tavaliselt vahemikku 40-50 eur/inimene. Matkade sisu ja korralduslik pool võivad varieeruda vastavalt aastaajale: jalgsimatkad, räätsamatkad, suusamatkad.

Tellimusmatkad

Tellimusmatk sobib Sulle eriti hästi siis kui Sul on olemas sõbrad-tuttavad-töökaaslased, kes tahaksid grupina loodusesse minna. Tellimusmatk võimaldab loodusest osa saada just enda inimeste seltskonnas ja pakub mõnusat privaatsust. Tellimusmatka tasub kaaluda ka sünnipäeva kingitusena või meeskonna üritusena.

Tellimusmatka eelis on paindlikkus – seda saab organiseerida täpselt siis kui vaja, kasvõi kell 3 öösel! Lisaks saame läbi arutada ka matka sisulise poole – mõtteid loodusest ja rabast saab esitada näiteks pidades silmas ka matkaliste tausta (ettevõtte tegevusvaldkond või inimeste huvid). Juurde saame mõelda ka lisategevusi – näiteks kokata endale ise priimusel või lõkkel matkaeine. Seejuures soovitan mõelda suuremalt kui viineri või vahukommi grillimine. Näiteks on võimalik kostitada end millegi sellisega: läätse dhal, sulatatud juustu ja päikesekuivatatud tomatitega täidetud gruusia leib ja krõbedad tomatid.

matka toitlustus

Vajadusel haarame kaasa ka räätsad! Asukoha saame eelnevalt kokku leppida. Üldiselt eelistan inimestele pakkuda vähekäidud Raplamaa metsi ja rabasid.

Hinnad erinevatele tellimusmatkadele:

Tellimusmatka hind sõltub suuresti grupi suurusest, soovitavatest tegevustest ja lisateenustest, kuid keskmiselt jääb vahemikku 40-60 eur/inimene. Miinimumtasu on olenevalt matkast 300-420 eur.

Näiteks on 3-4-tunnise toitlustusega matka miinimumtasu 360 eur ja see sisaldab vajalikku rendivarustust ja toitlustust kuni kuuele osalejale. Sõltuvalt aastaajast ja maastikust saame kasutada erinevat varustust – räätsad, suusad, priimused, rippvoodid. Toidu valmistame kohapeal kas lõkkel või priimusel ja purgitoitude asemel valmistame ehtsad matkaroad. Mida täpsemalt, lepime kokku matkale eelnevalt. Soovi korral leiame ka veganile sobiva menüü. 🙂

Kuidas see hind ikkagi kujuneb? Kõige olulisem on see, et soovin pakkuda looduskogemust parimal võimalikul viisil. See tähendab, et väiksemas seltskonnas ja seejuures saad ise valida, kes Sinuga sellele käigule kaasa tulevad. Lisaks pole ajavalikul mingisuguseid piiranguid – saame minna öösel kell 00.00 või hommikul kell 5.00. Erilised hetked ei ilmuta end tellimise peale, vaid neile tuleb ise järgi minna!

Matkaga kaasnev rendivarustus sõltub hooajast ja matka sisust. Kevadsuvisel matkal saame jalga räätsad ja soovi korral võtame kaasa rippvoodid. Kuidas kõlaks hommikusöök ja väike pikutus udusel rabaserval? 🙂

Toit maitseb looduses eriliselt hästi. Minu soov on sellisel pühal koosviibimisel jätta purgisupid poeriiulitele ja teha hoopis ise midagi pannil või potis. Selleks puhuks on mul kaasas priimus ja vajalikud söögitarvikud. Valmistatava toidu lepime eelnevalt kokku. 🙂

Kõige selle juures on minu jaoks eriliselt tähtis matka sisu. See kujuneb suuresti lähtuvalt seltskonnast ja sellest kuidas ma seda tunnetan. Mõni seltskond hindab väljalülitust argirutiinist kõrgemalt ning jätab tööjutud ja telefonikõned sellest ettevõtmisest välja. Teine seltskond aga ei soovi või ei oska seda väljapääsu leida. Argipäeva harjumused on sedavõrd tugevad. Kui näen võimalust inimeste suunamiseks, teen seda kindlasti. Olen ju ikkagi mõtteline mentor. 🙂

Minu mõtted võivad ulatuda raba tähendusest minevikus ja täna kuni inimese meelte- ja tajumaailmani välja. Huvi korral teeme ka erinevaid harjutusi maastikul!

Mina tahan, et Sinul ja Su seltskonnal oleks hea. Mulle on suur privileeg näidata kodumaa loodust nii looduslähedasematele kui -kaugematele inimestele ja seetõttu otsin ka ise pidevalt võimalusi enesearenguteks. Seetõttu on matkade sisu ka jooksvalt muutuv läbi minu kirjanduslike enesetäienduse kui ka uute kogemuste.

Kui soovid lisainfot või mõtteid vahetada, kirjuta mulle julgelt. 🙂

 

Hinda määravaid faktoreid on palju ja sellest lähtuvalt võta minuga ühendust, et oma idee teostatavus ja maksumus läbi arutada: romet.vaino@gmail.com

Spontaansed matkad

Spontaansed matkad on pühendatud erilistele loodushetkedele ja nagu nimigi ütleb – viimase hetke reageerimistele. Teinekord tuleb 1-2 päeva enne võtta vastu otsus virmalisi või midagi muud põnevat vaatama. Selle kohta ilmub info koos kõikvõimalike lisatingimustega Facebooki gruppiMetalooduse spontaansed matkad“.