glamping_telk

Glampingumatk sünnipäevaks või tiimiürituseks

Mis on glamping?

Mõiste glamping tuleneb ingliskeelsetest sõnadest glamour (glamuur) ja camping (telkimine). Nagu kombinatsioon viitab, siis on tegemist tavapärasest mõnevõrra mugavama või isegi luksuslikuma telkimisviisiga. Glampingu puhul ööbitakse õdusas ahjuga telgis, mis erinevalt tumedatest militaartelkidest on valgusküllasem ja hubasem.

Eestis on glampingu telgid ilmselt tuttavad paljudele festivalikülastajatele, sest viimastel aastatel on ühe majutusvõimalusena pakutud just ööbimist mugavas suures telgis, kuhu saab paigutada isegi voodid ja lauad. Seda olenevalt telgi suurusest. Lisaks pakutakse glampingu võimalust ka eraldiseisva majutusena erinevates Eesti nurkades Muhumaast kuni Lõuna-Eestini välja. Sellised statsionaarsed glampingu telgid ongi tavaliselt kõige luksuslikumad. Mida kaugemale loodusesse sellise telgiga minna, seda lihtsamaks interjöör muutub. Põhjus on lihtne – veoautoga pole mõtet mööblit eraldi kaasa vedada ja pealegi on looduses oluline eelkõige õhkkond, mitte materiaalne luksus. 🙂

glamping_telk
Valgusküllane ja hubane telk seltskonnaürituseks.

Kuidas ma glampingumatkade ideeni jõudsin?

Lühike vastus oleks, et elu ise juhtis. Olen oma tegevusega jõudnud punkti, kus minu poole pöörduvad inimesed üle Eesti ja küsivad, et kas nende piirkonnas ka mõni matk tulemas on. Sellistel hetkedel tunnen, et mind jääb kuidagi väheks – sõidan siit Raplamaalt näiteks Eesti lõunapiirile ja teen seal mõnetunnise matka ning tulen tagasi. Kui nii kaugele sõita, siis võiks ju oluliselt rohkem inimestele pühenduda ja neile mõjusamat kogemust pakkuda.

Lisaks tahan leida võimalusi pikendada aega, mida inimesed looduses viibimisele pühendavad. Paaritunnine matk on mõnus ja värskendav, aga näen väga tihti kuidas inimestel on juba matkale saabudes kuhugi kiire. Poole matka peal ollakse mõtetega juba kuskil Tallinnas tagasi, vaadatakse ärevalt kella. Et selliseid negatiivseid ilminguid vähemaks võtta, tahangi pakkuda võimalust tulla ööseks ja arvestada, et enne hommikut pole vaja argipäevast elukoormat liigutada.

Ööbimise võimalus seltskonnale annab võimaluse teha mitmeid matkasid. Talvisel ajal käia nii uisutamas kuskil lähedalasuval järvejääl ja sumbata räätsadega rabas. Miks mitte minna täiskuuvalgel koheva sätendava lume peale uitama? Söögitegemise kõrvale saame soojas telgis veeretada kõikvõimalikke eksistentsiaalseid mõtteid, milleni me kiirustavas igapäevaelus lihtsalt ei jõua.

glampingumatk
Öös kumav glampingutelk.

Kuidas oma glampingumatka planeerida?

Olen veendunud, et glampingu telgil kasutamisel on piiranguks vaid oma fantaasia. Räägin siinkohal kuidas oma idee läbi mõelda, aga ühtlasi rõhutan, et sul võib endal olla veel ägedam idee, mille peale mina pole veel tulnud. Seega küsi alati julgelt oma plaani teostatavuse kohta. 🙂

glamping_interjöör
Telgi interjöör päevavalguses.

Esimese hooga näen, et glampingumatk sobib ideaalselt sünnipäevade tähistamiseks oma parimas seltskonnas, aga ka oma töökollektiiviga ööbima/matkama tulemiseks. See võib olla ka lihtsalt võimalus võta oma sõpradega aeg maha ja veeta üks päev/öö looduses. Teha süüa ja rääkida juttu, seigelda ringi.

glamping ööbimine
Öine telgiromantika küünla- ja ahjuvalgel.

Nüansid, mille peale oma ürituse puhul mõelda:

Osalejate arv – glampingutelk mahutab tooja andmete kohaselt magama 8 inimest, aga reaalsuses on see arv ilmselt 9-10. See sõltub suuresti sellest kui palju on inimestel kaasas asju, mida vaja telki mahutada. Kui on soov korraldada mõni teistsugune üritus, mille puhul ei jääda ööseks (loeng/kontsert), siis on see arv mõnevõrra suurem – kuskil 14-15 inimest mahub istuma.

Asukoht – Kuna glampingutelk on päris suur ja raske, siis paigalduskohana saab mõelda kahele lahenduskohale: sulle meelepärane RMK lõkkeplats või mõni paik eramaal, mille kasutamiseks on sulle või mulle antud omanikupoolne luba. Ametlikud telkimisalad on leitavad siit: https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/voimaluste-otsing

Varustus – Kuigi telgis on olemas ahi, siis võiks sul kaasas olla magamiskott ja ideaalis ka magamismatt või -madrats. Mingis ulatuses varustus on mul sulle ka pakkuda, aga suurema seltskonna puhul on lahenduses matkavarustuserendid, mis pakuvad neid varustuselemente mõistliku raha eest.

Oma matka/ürituse sisu – glampingumatka mõte on muuta mind kui matkakorraldajat mobiilsemaks. See tähendab, et kui tulen kohale ja panen kokkulepitud kohta telgi üles, siis lisaks saan sinna juurde pakkuda erinevaid tegevusi. Olenevalt asukohast ja aastaajast saame minna räätsadel rappa, uiskudel jääle või kanuudel jõele. Kindlasti võiks iga ettevõtmise juurde kuuluda ka lihtsalt mõnus aeg iseendale, mil saab istuda soojas telgis või jalutada omapead lähedalasuval metsarajal. Olen alati hea meelega valmis rääkima ka erinevatel teemadel ehk tegema nn miniloenguid loodusega seotud teemadel.

Toitlustus – Telgiahjul saab keeta teed-suppi ja praadida endale pannil meelepärast rooga. Ööbides mõnel RMK lõkkekohal, saab toitu valmistada ka otse lõkkeasemel. Toitlustuse osas tasub mõelda, et kas soovite oma seltskonnaga kogu toidutegemise enda peale võtta, teeme seda koos või eelistate täisteenindust ja saate keskenduda muudele tegevustele.

Muud üritused Sinu ettepanekul

Nagu öeldud, on glampingutelgi kasutamise võimalused väga laialdased. Kui soovid linnamürast eemal korraldada privaatkontserti, koolitust, joogatundi-laagrit, väeringi või midagi hoopis teistsugust ning näed, et saaksin Sind oma pakutavaga toetada, siis kirjuta mulle julgelt romet.vaino@gmail.com.

glamping_küünlad
Loomulik küünlavalgus öises telgis.

 

 

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga