Ettevõtete ja töökollektiivide kasvava huvi tõttu püüan siinkohal avada erinevaid võimalusi looduskeskkonna ja meeskondliku ettevõtmise kombineerimiseks.

Sõltuvalt ettevõtte võimalustest ja töötajate eelistusest tuleks kõigepealt välja selgitada, et mis eesmärki see ettevõtmine endas üldse kanda võiks. Kui on suur soov loodusesse minna, siis mis on ikkagi selle soovi tagamaa?

Aeg-ajalt tuleb ette seltskondi, kes füüsiliselt tulevad küll loodusesse, kuid mõtetes teevad tööd edasi. Nende jutt käib ainult ümber tööalaste väljakutsete ja probleemide lahendamise. Telefonis tuleb pidevalt saabuvaid e-maile kontrollida… Isiklikult tajun, et see võib olla pisut ebaõiglane nende inimeste suhtes, kes on tulnud eesmärgiga korraks end argipäevast välja lülitada. Seega püüdkem omakeskis eelnevalt kokku leppida, et mida ühelt selliselt väljasõidult üldse taotletakse.

Kui üldine nägemus on kokku lepitud, siis tuleks mõelda ajaliste raamide peale. Kas tegemist on väikse pärastlõunase virgutusega või on ettevõtmise jaoks planeeritud terve päev.

Esimesel juhul on igati sobilik võtta ette üks 3-4 tundi kestev rahulik kulgemine rabalaugaste vahel ja rabasaartel. Pean oluliseks, et seltskond valiks oma kulgemise tempo ise ja seejuures arvestaks ka oma kolleegidega. Füüsiline võimekus on inimestel erinev ja ühisüritus pole koht, kus oma võimekust teistele demonstreerima hakata.

Ühe sellise mõnetunnise matka lahutamatu osa on matkatee rabalauka kaldal ja loomulikult erinevad lood loodusest. Seejuures on minu soov mõtestada loodusega seonduvat lahti laiemalt – millised on tänase inimese väljakutsed ja kuidas võiks looduskeskkond meid nendes aidata?

Tõsisema meeskonnaürituse puhul võiks kõne alla tulla 4-6-tunnine matk koos sooja toidu valmistamisega. See tähendab seda, et juba matka algusest peale töötame ühtse tiimina – jagame omavahel ära toidumoona ja varustuse ning asume teele. Hiljem sobivasse kohta jõudes moodustame köögitoimkonna ja hakkame kokkama! Looduses toidu valmistamisel on teatavad piirangud ja seetõttu päris ahjurooga me valmistada ei saa. Kuid häid retsepte on palju ja eelnevalt tuleb meeskonnale leida just endale sobilik.

Vaata minu isiklikku viimast seiklust ja kokkamist minu vlogist: https://www.youtube.com/watch?v=cPq8RrakftQ

rabapiknik

See meeskond kokkas endale vürtsika supi, mis päästis vihmase hommiku

 

 

 

 

 

 

meeskonnaüritus_rabas

Minu isiklik metsaköök

Kui Sul on sportlik meeskond või sõpruskond, siis võib Sulle huvi pakkuda hoopis intensiivsem looduses liikumine. See võib hõlmata kombinatsiooni erinevatest tegevustest – räätsadel liikumine vaheldub ilma räätsadeta rabasaartel seiklemisega, sinna vahele võib kuuluda ka suplus sõltumata aastaajast kui Sinus on viikingi verd. Ekstreemsust lisab kindlasti ka näiteks öösel taskulampidega seiklemine metsikutel maastikel.

Kokkuvõttes on kõik suuresti fantaasia ja loova mõtlemise küsimus. Sõltumata sellest kas soovid teha teistmoodi sünnipäeva või meeskondliku ürituse, püüa vältida igasugustesse mõtteraamidesse kinni jäämist. Kõik on läbirääkimise küsimus ja kui Sul mõte kokku jookseb, võta minuga ühendust romet.vaino@gmail.com.

 

 

 

 

Categories: Teenused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga