Metalooduse matkad eristuvad eelkõige sisu poolest. Rõhuasetus on maastiku sportliku läbimise asemel hoopis lugude jutustamisel ja mõtete vahetamisel.

Olgem ausad – loodus vajab uut tähendust. See pole enam ammu kõigest füüsiline ressurss inimese vajaduste katmiseks, vaid midagi palju enamat. Teadus näitab üha veenvamalt, et oleme oma hulluvas materiaalses maailmas hakanud vaatama üle looduse teraapilisest ja emotsionaalsest väärtusest. See on ikkagi koht, kust me pärineme ja millega on meie geneetika kohastunud.

Seetõttu püüan rääkida asjadest teistsuguse nurga alt – tõlgendada loodust läbi isiklike kogemuste kui ka suurte mõtlejate geniaalsete ideede abil. Õpiku teadmiste kordamise asemel vaatame maailma hoopis avarama pilguga ja räägime muuhulgas ka sellest, et kuidas me inimestena üldse loodust tajume ja kuidas võtta ühest looduskogemusest enda jaoks maksimumi.

Kui tunned, et tavapärase matka asemel soovid midagi vaimsemat ja rohkem mõtlemapanevat, siis on see just Sulle! Oluline on ka märkida, et avalike loodusmatkade teemad on pidevas muutumises – kõik sõltub aastaajast, läbitavast loodusmaastikust ja mitmetest muudest detailidest. Soovi korral saame just Sinu seltskonna valguses teema läbi mõelda.

Minu suur soov on osalejatele nii ajalist kui sisulist paindlikkust. Kuna looduses liikumine on minu jaoks elustiil, siis püüan Sinu jaoks olemas olla isegi aegadel, mis jäävad traditsioonilsest tööpäevast välja.

See võib olla päikesetõusumatk rabas, öine retk kuskil rannikul või midagi hoopis kolmandat. Ka sisulises osas on võimalik läbi arutada, et millistel teemadel võiksin oma mõtteid jagada. Saame teemaks võtta nii looduse, inimese tajud või hoopis põnevad näited sellest kuidas inimkond on looduse eeskujul midagi enda hüvanguks loonud

 

 Milline tasand Sind alljärgnevalt enim kõnetab?

 

Kuue raba rännak – ligikaudne 40 kilomeetrine rännak läbi 6 erineva rabamassiivi. Sellest vaid mõned kilomeetrid läbime ilma räätsadeta. Üksikud rabasaared, jäljed minevikust, karude ja huntide territooriumid. See on võimalus panna end proovile nii füüsiliselt kui vaimselt. See on tõeliselt suur amps seda, mille järele tänapäeva inimese hing karjub – taasmetsistumise. Minu poolt rippvoodi, magamiskott, seljakott ja toit. Sinu poolt tahtejõud ja valmidus end argipäevast välja lülitada, koos telefoniga. Kestus – niikaua kui kulub! 🙂

Digitaalne detoks – Üks ööpäev metsa- ja rabavaikuses. Ilma sotsiaalmeedia ja infomürata. Vaikus koorib meilt maskid ja laseb meil iseendaga paremas ühenduses olla. Looduses saad olla sina ise – keegi ei anna hinnanguid.  Kulgeme mõnusalt maastikul, räägime inspireerivatest asjadest – loodusest ja selle rollist inimese elus. Tegeleme korilusega. Lihtsalt oleme. Lisaks saame soovi korral eksperimenteerida Jaapanist alguse saanud metsakümbluse ehk Shinrin-yoku’ga. See on aeg iseendale ja mina püüan sulle täpselt niipalju hingamisruumi anda kui aga soovid. Minu poolt rippvoodi, magamiskott ja seljakott. Täpsema ülesehituse lepime kokku lähtuvalt Sinu soovidest ja võimalustest.

Loe lähemalt: https://metaloodus.ee/teenused/matk-oobimisega-rippvoodis/

Matk oma sõpruskonna või töökaaslastega –  see on võimalus tulla matkale enda jaoks kõige olulisemate inimestega ehk oma hõimuga. Matk toimub täpselt siis kui Teile sobib – kell 22.00 õhtul või kell 4.00 hommikul, ei ole vahet. 🙂 Erinevalt avalikust matkast saab siin tunda end palju vabamalt ja kodusemalt. See on ka suurepärane võimalus tähistada näiteks enda või sõbra sünnipäeva! Lisainfo leiad siit: https://metaloodus.ee/teenused/rabamatk-meeskonnaurituse-voi-sunnipaevana/

Ettevõtetele pakutava kohta loe rohkem siit: https://metaloodus.ee/ettevotetele/

Avalikud matkad – sobib ideaalselt neile, kes tahaks teha esimese sammu looduse suunas. Kui päris üksi tulla ei soovi ja sõpru ei õnnestu loodusesse meelitada, siis liitu avaliku matkaga! Ideaalis proovin vähemalt korra kuus ühe avaliku matka teha. Lisaks tasub silm peal hoida Metalooduse spontaansete matkade Facebook’i grupil.

UUS! Kanuumatkad – Maismaal kulgemisele on suurepärane vaheldus kolida mõneks tunniks või lausa terveks päevaks hoopis vee peale. Eriti äge on teha seda sellises piirkonnas nagu Matsalu rahvuspark.

Loe lähemalt: https://metaloodus.ee/kanuumatkad/

 

Valik on Sinu!

 

Minu tegemisi saad veel jälgida:

Youtubes: https://www.youtube.com/channel/UCUwMzFWFSkHeEVPRV5TCYHw/videos

Instagramis: https://www.instagram.com/metaloodus/

Facebookis: https://www.facebook.com/metaloodus/

Plaanilised matkad kõigile huvilistele

Plaanilised matkad toimuvad enamasti siis kui Eestimaa loodus seda võimaldab. Minu suur soov on teha neid aastaringselt ja püüda leida igas aastaajas midagi, mida tasub loodusesse vaatama minna. Valgetel suveöödel meeldib mulle väga rabades ja heinamaadel seigelda. Talvel pakub erilist elamust täiskuu all lumes sumpamine nii metsades kui avaratel maastikel. Tulevikuks on mul palju erinevaid mõtteid – kanuuretked, ööbimistega retked ja lisaks veeretan mõtteid ka loomade radadel seiklemiseks. Väikse seltskonnaga võib see täiesti reaalne olla – näha metsaasukaid näiteks varajastel hommikutundidel kuskil kaugetel rabasaartel.

Plaaniliste matkade info panen alati üles Metalooduse Facebooki leheküljele. Teinekord võib etteteatamisaeg olla lühike, kuid loodus on juba meie laiuskraadidel selline – liiga pikalt midagi plaanida ei saa. Tõsi – info liigutamine Facebookis muutub järjest keerulisemaks ja seetõttu soovitan huvi korral liituda minu meililisti või Facebook’i grupiga “Metalooduse spontaansed matkad”, kuhu hakkan saatma infot eesseisvate matkade kohta ja lisaks räägin mõne sõnaga ka eesseisvates ideedest matkade osas. Luban, et üle 1-2x kuus Sinu postkasti ei kurna.

Huvi korral sisesta oma e-mail siinsamas veebilehe paremas menüüribas.

Ühtlasi saab minu muude plaanidega kursis olla jälgides Facebooki lehte SIIT. Kui sobivat aega ei õnnestu leida või sooviksid retke oma seltskonnale hoopis mõnes teises piirkonnas, võid mulle julgelt kirjutada või helistada (romet.vaino@gmail.com/53 541 791).

Minu LinkedIn profiil siin.

Romet

Metaloodus
5.0
powered by Facebook
Kaupo Kõrven
Kaupo Kõrven
2019-10-07T09:20:51+0000
Hea reisijuht ja -kaaslane. Käisime seltskonnaga rabas, õppisime üht-testi, ööbisime 9-kesi telgis ja sõime Romet-i ulukiliharooga. Aitäh elamuse eest!read more
Kristin Merilai
Kristin Merilai
2019-06-08T08:30:27+0000
Käisime Rometiga rabas matkamas ja ööbimas. See inimtühjus, vaikus ja avarus oli tohutult mõnus. Tipphetkedeks olid veel rabajärves ujumine, magamine rippvoodis vaatega puude latvadele ning maitsev söök. Ideaalne :)read more
Annika Linnamägi
Annika Linnamägi
2018-07-18T17:29:29+0000
2 korda käidud, kindlasti varsti ka kolmas kord!
Teele Loorits
Teele Loorits
2018-07-01T10:41:11+0000
Mari Oks
Mari Oks
2018-07-01T09:10:30+0000
Jan Dinner
Jan Dinner
2018-06-30T10:03:37+0000
Dear Romet, thank you for the time you took to show me the great nature in Estonia. It was realy a special experience for me to enjoy the beauty and quiet of the bog. Thank you also for the pictures you made of our camp and the nature illuminated by the full moon. You are a great guide who loves and lives his job. You can feel that in every moment. It would be great if we could start another tour at the end of july.read more
Õie Brackmann
Õie Brackmann
2018-06-30T08:56:59+0000
Lehe põhjal juba viis+ ettevõtmine!
Kadi Nisu
Kadi Nisu
2018-06-25T20:24:25+0000
Tõeline avastusretk ei seisne mitte uute maade otsimises, vaid uue pilgu leidmises.
Taivo Põldmets
Taivo Põldmets
2018-05-22T10:53:01+0000
Kristina Kaurit
Kristina Kaurit
2018-05-06T16:58:43+0000
Maret Müür
Maret Müür
2018-03-26T14:01:36+0000
Maris Tekkel
Maris Tekkel
2018-03-16T20:20:34+0000
Siim S Rooba
Siim S Rooba
2017-12-30T20:07:42+0000
Sa oled mega äge ja sa inspireerid mind!
René Kalberg
René Kalberg
2017-09-12T06:30:06+0000
Jorma Vangonen
Jorma Vangonen
2017-05-22T06:14:12+0000
Jana Leppoja
Jana Leppoja
2016-11-27T23:12:14+0000
Next Reviews