Metalooduse matkad erinevad tavapärastest jalgsi-, räätsa- või kanuumatkadest eelkõige sisu poolest. Rõhuasetus on maastiku sportliku läbimise asemel hoopis lugude jutustamisel ja mõtete vahetamisel. Püüan rääkida asjadest teistsuguse nurga alt – tõlgendada loodust läbi isiklike kogemuste kui ka suurte mõtlejate geniaalsete ideede abil. Õpiku teadmiste kordamise asemel vaatame maailma hoopis avarama pilguga ja räägime muuhulgas ka sellest, et kuidas me inimestena üldse loodust tajume ja kuidas võtta ühest looduskogemusest enda jaoks maksimumi. Kui tunned, et tavapärase matka asemel soovid midagi vaimsemat ja rohkem mõtlemapanevat, siis on see just Sulle! Oluline on ka märkida, et avalike loodusmatkade teemad on pidevas muutumises – kõik sõltub aastaajast, läbitavast loodusmaastikust ja mitmetest muudest detailidest. Soovi korral saame just Sinu seltskonna valguses teema läbi mõelda. 

 

Personaalsed loodusmatkad ettevõtetele ja sõpruskondadele

Minu suur soov on osalejatele nii ajalist kui sisulist paindlikkust. Kuna looduses liikumine on minu jaoks elustiil, siis püüan Sinu jaoks olemas olla isegi aegadel, mis jäävad traditsioonilsest tööpäevast välja. See võib olla päikesetõusumatk rabas, öine retk kuskil rannikul või midagi hoopis kolmandat. Ka sisulises osas on võimalik läbi arutada, et millistel teemadel võiksin oma mõtteid jagada. Saame teemaks võtta nii looduse, inimese tajud või hoopis põnevad näited sellest kuidas inimkond on looduse eeskujul midagi enda hüvanguks loonud.

Personaalse loodusmatka puhul saame seega eelistused läbi rääkida järgnevate teemade osas:

  • Transport
  • Toitlustus
  • Teema
  • Asukoht
  • Kestus

Standardse loodusmatkade hinnakirjaga saad tutvuda SIIN. Sellised nn põhipaketid sisaldavad kerget matkaeinet, kuuma teed ja vajadusel räätsasid. Asukoha selgitame välja vastavalt eelnevale suhtlusele. Alati on võimalik läbi rääkida ja arvestada just Sinu seltskonna soove. Vastavalt sellele saan teha eripakkumise, mis lähtukski just Sinu matka detailidest.

 

Öömatkad

Öömatkad on äratus argirutiinist. Teekond sinna kuhu me igapäevaselt kas olude sunnil või tahtliku vältimise läbi kuidagi ei satu. Kuigi pimedus võib tekitada meis ebamugavust ja isegi hirmu, siis on selles ka midagi eriliselt ligitõmbavat. Pimedus annab voli meeltele, mida me igapäevaselt kasutame üsna piiratult. Meie tajud avarduvad. Eriti võimas on liikuda täiskuu valgel või vaadata tähistaevast peegeldavatelt rabalaugastelt. Väga populaarseks on osutunud öised räätsamatkad Raplamaa rabades. Nagu öeldud, siis aja ja asukoha suhtes on võimalused väga paindlikud.

Päevamatkad

Päevamatkad võimaldavad rohkem näha kõike seda mida kodumaa loodus pakub. Parasvöötme piirkonnana leiame siin riigis igal aastaajal midagi põnevat avastamiseks. Ka päevaste matkade osas on võimalik valida erinevate asukohtade vahel. Samuti kestuse ja isegi teemade osas.

Püüan igal võimalikul hetkel Sinu jaoks olemas olla. Kui soovid plaani pidada, võta minuga julgelt ühendust romet.vaino@gmail.com või telefonil 53541791.

 

Minu tegemisi saad veel jälgida:

Youtubes: https://www.youtube.com/channel/UCUwMzFWFSkHeEVPRV5TCYHw/videos

Instagramis: https://www.instagram.com/metaloodus/

Facebookis: https://www.facebook.com/metaloodus/

 

Plaanilised matkad kõigile huvilistele

Plaanilised matkad toimuvad enamasti siis kui Eestimaa loodus seda võimaldab. Minu suur soov on teha neid aastaringselt ja püüda leida igas aastaajas midagi, mida tasub loodusesse vaatama minna. Valgetel suveöödel meeldib mulle väga rabades ja heinamaadel seigelda. Talvel pakub erilist elamust täiskuu all lumes sumpamine nii metsades kui avaratel maastikel. Tulevikuks on mul palju erinevaid mõtteid – kanuuretked, ööbimistega retked ja lisaks veeretan mõtteid ka loomade radadel seiklemiseks. Väikse seltskonnaga võib see täiesti reaalne olla – näha metsaasukaid näiteks varajastel hommikutundidel kuskil kaugetel rabasaartel.

Plaaniliste matkade info panen alati üles Metalooduse Facebooki leheküljele. Teinekord võib etteteatamisaeg olla lühike, kuid loodus on juba meie laiuskraadidel selline – liiga pikalt midagi plaanida ei saa. Tõsi – info liigutamine Facebookis muutub järjest keerulisemaks ja seetõttu soovitan huvi korral liituda minu meililisti või Facebook’i grupiga “Metalooduse spontaansed matkad”, kuhu hakkan saatma infot eesseisvate matkade kohta ja lisaks räägin mõne sõnaga ka eesseisvates ideedest matkade osas. Luban, et üle 1-2x kuus Sinu postkasti ei kurna.

Huvi korral sisesta oma e-mail siinsamas veebilehe paremas menüüribas.

 

Ühtlasi saab minu muude plaanidega kursis olla jälgides Facebooki lehte SIIT. Kui sobivat aega ei õnnestu leida või sooviksid retke oma seltskonnale hoopis mõnes teises piirkonnas, võid mulle julgelt kirjutada või helistada (romet.vaino@gmail.com/53 541 791).

Minu LinkedIn profiil siin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Romet