Metalooduse matkad erinevad tavapärastest jalgsi-, räätsa- või kanuumatkadest eelkõige sisu poolest. Rõhuasetus on maastiku sportliku läbimise asemel hoopis lugude jutustamisel ja mõtete vahetamisel. Püüan rääkida asjadest teistsuguse nurga alt – tõlgendada loodust läbi isiklike kogemuste kui ka suurte mõtlejate geniaalsete ideede abil. Õpiku teadmiste kordamise asemel vaatame maailma hoopis avarama pilguga ja räägime muuhulgas ka sellest, et kuidas me inimestena üldse loodust tajume ja kuidas võtta ühest looduskogemusest enda jaoks maksimumi.

Kui tunned, et tavapärase matka asemel soovid midagi vaimsemat ja rohkem mõtlemapanevat, siis on see just Sulle! Oluline on ka märkida, et avalike loodusmatkade teemad on pidevas muutumises – kõik sõltub aastaajast, läbitavast loodusmaastikust ja mitmetest muudest detailidest. Soovi korral saame just Sinu seltskonna valguses teema läbi mõelda.

Minu suur soov on osalejatele nii ajalist kui sisulist paindlikkust. Kuna looduses liikumine on minu jaoks elustiil, siis püüan Sinu jaoks olemas olla isegi aegadel, mis jäävad traditsioonilsest tööpäevast välja.

See võib olla päikesetõusumatk rabas, öine retk kuskil rannikul või midagi hoopis kolmandat. Ka sisulises osas on võimalik läbi arutada, et millistel teemadel võiksin oma mõtteid jagada. Saame teemaks võtta nii looduse, inimese tajud või hoopis põnevad näited sellest kuidas inimkond on looduse eeskujul midagi enda hüvanguks loonud.

Ettevõttele: lihtsast rabamatkast väljakutsuva seikluseni

Mõned näited sellest, mida on võimalik oma meeskonnale pakkuda.

Kerge 3-4-tunnine rabamatk räätsadel. Liikumistempo valib seltskond ise – peamine, et kõik end hästi tunneks. Matka jooksul räägib rabast ja siinse inimese suhtest selle maastikuga. Mõtiskleme inimese ja looduse suhte üle ka laiemalt. Matka juurde kuulub ka üks mõnus teepaus lauka kaldal. See on suurepärane võimalus võtta üks poolpäev ja viia meeskond värskesse õhku, eemale argipäeva mõtetest. 

Rabamatk_meeskonnale

Meeskonnaga varahommikuses rabas

4-6-tunnine meeskonnaüritus kokkamisega rabasaarel või metsas. Selle matka juurde kuuluvad nii mõtisklused loodusest ja inimesest, aga ka reaalsed väljakutsed. Enne matka lepime kokku meelepärase menüü ja edasine sõltub juba tiimitööst! Retkele asudes jagame meeskonna vahel tooraine ja varustuse laiali. Sobivasse paika jõudes loome korraliku köögitoimkonna ning asume näljastena kokkama. Tühi kõht on parim kokk! Täpsemalt saad meeskonnaürituse võimalustest lugeda SIIT.

rabapiknik

Edukas tiimitöö

Seiklusmatk tugevatele ja seiklusjanulistele. Kui Sul on spordlik meeskond, kes otsib väljakutseid, siis see matk on just Sulle. Võtame ette pikemad distantsid ja seikleme räätsadel üle rabade ja rabasaarte. Väga võimalik, et kohtame loomi, leiame nende tegevusjälgi või isegi metsavendade punkreid! Soovi korral saame endale ka sooja toidu valmistada. Eriti tugevatel on võimalus ka rabalaukasse hüpata.

Seiklusmatk

Metsikuid paiku avastamas

Laagrid ja matkad koolidele. Koostöös partneritega pakume erineval kujul metsalaagreid noorematele ja vanematele õpilastele. Teemaks looduse tundmine ja ellujäämisoskused.

rabamatk_lastele

Lastele raba olemust seletamas

Loodusmatk suve- või talvepäevade osana. Tutvustav retk välismaisele äripartnerile kodumaa looduses. Olen alati avatud ka väiksematele ja personaalsematele ettevõtmistele. Aitan kaasa mõelda, et leiaksime täpselt Sulle sobiva lahenduse.

rabamatk_äripartnerile

Meil on, mida näidata!

Eraisikule: rabamatk perele ja sõpradele, teistmoodi sünnipäev looduses või eriline ööbimine metsikus looduses lõkketoidu ja metsavaikusega

  1. Kui soovid võtta kaasa oma pere või parimad sõbrad ja tulla mõneks tunniks päris metsikusse loodusesse, siis sobib Sulle just üks 3-4-tunnine kulgemine räätsadel. Eesmärk on liikuda rahulikult. Nii, et kõigil oleks hea olla. Liikumise juurde räägin oma lugusid loodusest. Muidugi kuulub matka juurde ka üks soe tee rabalauka kaldal.
  2. Kui oled looduses juba käinud küll, aga sooviks midagi teistmoodi teha, siis pakun Sulle võimalust võtta ette üks matk koos toiduvalmistamisega. Lepime kokku sobivas retseptis ning jagame enne teele asumist söögikraami omavahel ära. Kohale jõudes aga lööme priimused lõõmama ja köögitoimkond võib alata!
  3. Kui Sinus on piisavalt sitkust ja seiklusjanu, siis oled oodatud ööbimisega matkale. Siin on vahemaad pikemad, näeb rohkem ja väljakutse tahtejõule on suurem. Avastame kaugemaid rabasaari ja otsime loomi. Kui pead end viikingi järeltulijaks, hüppame sõltumata aastaajast ka rabalaukasse. Ööbime metsikus looduses ja teeme lõkkel head toitu ja tunneme end ürginimesena.
  4. Kui soovid korraldada sünnipäeva või mõnd teist tähtpäevalist üritust looduses, siis on võimalik, et saan Sind aidata. Kirjuta mulle oma algsetest mõtetest ja annan endast parima, et nendega konkreetsema plaanini jõuaksime.

Standardse loodusmatkade hinnakirjaga saad tutvuda SIIN. Sellised nn põhipaketid sisaldavad kerget matkaeinet, kuuma teed ja vajadusel räätsasid. Asukoha selgitame välja vastavalt eelnevale suhtlusele. Alati on võimalik läbi rääkida ja arvestada just Sinu seltskonna soove. Vastavalt sellele saan teha eripakkumise, mis lähtukski just Sinu matka detailidest.

Igal matkal oma nägu:

Öömatkad on äratus argirutiinist. Teekond sinna kuhu me igapäevaselt kas olude sunnil või tahtliku vältimise läbi kuidagi ei satu. Kuigi pimedus võib tekitada meis ebamugavust ja isegi hirmu, siis on selles ka midagi eriliselt ligitõmbavat. Pimedus annab voli meeltele, mida me igapäevaselt kasutame üsna piiratult. Meie tajud avarduvad. Eriti võimas on liikuda täiskuu valgel või vaadata tähistaevast peegeldavatelt rabalaugastelt. Väga populaarseks on osutunud öised räätsamatkad Raplamaa rabades. Nagu öeldud, siis aja ja asukoha suhtes on võimalused väga paindlikud.

Päevamatkad võimaldavad rohkem näha kõike seda mida kodumaa loodus pakub. Parasvöötme piirkonnana leiame siin riigis igal aastaajal midagi põnevat avastamiseks. Ka päevaste matkade osas on võimalik valida erinevate asukohtade vahel. Samuti kestuse ja isegi teemade osas.

Püüan igal võimalikul hetkel Sinu jaoks olemas olla. Kui soovid plaani pidada, võta minuga julgelt ühendust romet.vaino@gmail.com või telefonil 53541791.

Minu tegemisi saad veel jälgida:

Youtubes: https://www.youtube.com/channel/UCUwMzFWFSkHeEVPRV5TCYHw/videos

Instagramis: https://www.instagram.com/metaloodus/

Facebookis: https://www.facebook.com/metaloodus/

Plaanilised matkad kõigile huvilistele

Plaanilised matkad toimuvad enamasti siis kui Eestimaa loodus seda võimaldab. Minu suur soov on teha neid aastaringselt ja püüda leida igas aastaajas midagi, mida tasub loodusesse vaatama minna. Valgetel suveöödel meeldib mulle väga rabades ja heinamaadel seigelda. Talvel pakub erilist elamust täiskuu all lumes sumpamine nii metsades kui avaratel maastikel. Tulevikuks on mul palju erinevaid mõtteid – kanuuretked, ööbimistega retked ja lisaks veeretan mõtteid ka loomade radadel seiklemiseks. Väikse seltskonnaga võib see täiesti reaalne olla – näha metsaasukaid näiteks varajastel hommikutundidel kuskil kaugetel rabasaartel.

Plaaniliste matkade info panen alati üles Metalooduse Facebooki leheküljele. Teinekord võib etteteatamisaeg olla lühike, kuid loodus on juba meie laiuskraadidel selline – liiga pikalt midagi plaanida ei saa. Tõsi – info liigutamine Facebookis muutub järjest keerulisemaks ja seetõttu soovitan huvi korral liituda minu meililisti või Facebook’i grupiga “Metalooduse spontaansed matkad”, kuhu hakkan saatma infot eesseisvate matkade kohta ja lisaks räägin mõne sõnaga ka eesseisvates ideedest matkade osas. Luban, et üle 1-2x kuus Sinu postkasti ei kurna.

Huvi korral sisesta oma e-mail siinsamas veebilehe paremas menüüribas.

Ühtlasi saab minu muude plaanidega kursis olla jälgides Facebooki lehte SIIT. Kui sobivat aega ei õnnestu leida või sooviksid retke oma seltskonnale hoopis mõnes teises piirkonnas, võid mulle julgelt kirjutada või helistada (romet.vaino@gmail.com/53 541 791).

Minu LinkedIn profiil siin.

Romet