Millist matka valida?

Inimesed kipuvad unustama, et räätsad, kanuud või matkauisud on vaid vahendid eesmärgi saavutamiseks. Matkamise viisi valikul unustame ära ehk kõige olulisema elemendi, milleks on matka sisu vastavus huviliste ootustele. 

Ehk teisisõnu palun Sul läbi mõelda, miks soovid rappa, metsa või vee peale kulgema tulla. Nii saan mina matkajuhina kõige paremini Sinu visiooni toetada. 

Kui Sinu seltskonna füüsiline vorm ja suhe loodusega on väga varieeruv ja soovid tulla lihtsalt mõnusalt aega veetma või mõnd üritust tähistama, siis sobib Teile grupimatk. Matkaviisid: räätsamatk, kanuumatk, uisumatk ja jalgsimatk.

Kui Sina või Sinu seltskond on kokku leppinud, et soovite keskenduda looduse kogemisele ja iseendaga ühenduse saamisele ja ootate matkajuhilt sinna kõrvale isiklike kogemuste suuremat jagamist, siis sobib Teile personaalmatk. Matkaviisid (loe lähemalt peale klikkides): räätsamatk, kanuumatk, uisumatk, jalgsimatk, SUP laua matk (UUS!)  ja glampingumatk.

Kui tunned, et tahaksid oma looduskogemust pikendada ja võtta aega iseendaga olemiseks, aga ka sisukamateks vestlusteks, tasub kaaluda ööbimisega matka. Ööbimisega matk pakub võimalust piiluda sügavamatesse hingesoppidesse, tunda kõhedust ja aukartust, kogeda vaikust. Need on kõik sellised nähtused, mille eest me igapäevases elus püüame üle libiseda. Ent samas on see ju ka osa meist endist, mida me seeläbi ignoreerime.

Pane tähele, et ööbimine ongi soovi korral osa personaalsest matkast. Kui Sinu seltskond on 1-3 inimest ja soovite rohkem loodusjõudude meelevallas olla, vali rippvoodis ööbimine. Kui rippvoodis ööbimine tundub liiga ekstreemne ja seltskond on suurem, vali glampingumatk.

Metaloodus pakub matkasid terve looduskogemuse spektri ulatuses. See tähendab, et igal huvilisel on võimalik kasvada looduskaugest matkalisest välja omapead kulgejaks. Suurim tunnustus on mulle see, kui Sul ühel päeval ei ole vaja enam matkale tulla, sest julged ja oskad omapead seiklusi ette võtta.

See teekond näeb välja selline:

Grupimatk > Personaalmatk > Ööbimisega matk > “kala asemel õng” matkakursus (väljatöötamisel)> iseseisev matk mentori abiga (väljatöötamisel)

 

Minu tegemisi saad veel jälgida:

Youtubes: https://www.youtube.com/channel/UCUwMzFWFSkHeEVPRV5TCYHw/videos

Instagramis: https://www.instagram.com/metaloodus/

Facebookis: https://www.facebook.com/metaloodus/

Plaanilised matkad kõigile huvilistele

Plaanilised matkad toimuvad enamasti siis kui Eestimaa loodus seda võimaldab. Minu suur soov on teha neid aastaringselt ja püüda leida igas aastaajas midagi, mida tasub loodusesse vaatama minna. Valgetel suveöödel meeldib mulle väga rabades ja heinamaadel seigelda. Talvel pakub erilist elamust täiskuu all lumes sumpamine nii metsades kui avaratel maastikel. Tulevikuks on mul palju erinevaid mõtteid – kanuuretked, ööbimistega retked ja lisaks veeretan mõtteid ka loomade radadel seiklemiseks. Väikse seltskonnaga võib see täiesti reaalne olla – näha metsaasukaid näiteks varajastel hommikutundidel kuskil kaugetel rabasaartel.

Plaaniliste matkade info panen alati üles Metalooduse Facebooki leheküljele. Teinekord võib etteteatamisaeg olla lühike, kuid loodus on juba meie laiuskraadidel selline – liiga pikalt midagi plaanida ei saa. Tõsi – info liigutamine Facebookis muutub järjest keerulisemaks ja seetõttu soovitan huvi korral liituda minu meililisti või Facebook’i grupiga “Metalooduse spontaansed matkad”, kuhu hakkan saatma infot eesseisvate matkade kohta ja lisaks räägin mõne sõnaga ka eesseisvates ideedest matkade osas. Luban, et üle 1-2x kuus Sinu postkasti ei kurna.

Huvi korral sisesta oma e-mail siinsamas veebilehe paremas menüüribas.

Ühtlasi saab minu muude plaanidega kursis olla jälgides Facebooki lehte SIIT. Kui sobivat aega ei õnnestu leida või sooviksid retke oma seltskonnale hoopis mõnes teises piirkonnas, võid mulle julgelt kirjutada või helistada (romet.vaino@gmail.com/53 541 791).

Minu LinkedIn profiil siin.

metalooduse-matkajuht