Minult tasub matkavarustust rentida kui soovid omal käel avastada Raplamaad või selle vahetut lähedust, aga puuduvad vajalikud varustuselemendid. Ühtlasi saan kohaliku inimesena abiks olla erinevate soovitustega asukoha valikul. Meil on siin Raplamaal palju soid ja rabasid, aga ka metsakooslusi ja jõgesid-järvi.

Rentimiseks pakun:

  • Räätsasid
  • Rippvoodeid
  • Magamiskotte
  • Kanuusid (koos haagisega kui vaja)
  • SUP ehk aerusurfi laudasid

Räätsade rent

Räätsad on abiks soo- ja rabamassiivide ületamisel. Vastavalt inimese kehakaalule vajab ta kas väiksemaid või suuremaid räätsasid. Minul on pakkuda nii täiskasvanute räätsad kui ka mõned paarid kõige pisematele seiklejatele mõeldud “jalalaiendusi”. Enamasti on räätsadel küljes lumelauaklambrit meenutavad kinnitused ja neid on võimalik reguleerida. Laste räätsad on mõeldud kuni 40kg kaaluvale inimesele. Raskematele lähevad jalga juba suuremad räätsad. Viimaseid on jällegi väga erinevas suuruses – kuni 60-70kg kannatavatest räätsadest kuni 130-140kg kannatavate abivahenditeni välja. Seejuures on piiravaks pigem jalanumber – kui su jalanumber on suurem kui 50, siis pead tõenäoliselt leppima oma isiklike räätsadega ehk oma jalgadega. 🙂

räätsarent

Räätsade rendi hind on 10 eur/päev räätsapaari kohta. Minu nõuanded selle kõrvale on tasuta.

räätsade rentimine
Räätsadel matkajad uduses rabas

Lisaks avaldan jooksvalt ka lugemist teemal, et kuidas omapead liikuda ja mida üldse avastada/teha võiks. Seda ka näiteks koos lastega.:

https://metaloodus.ee/praktiline/rabamatk-valjaspool-laudteed/

Rippvoodite rent

Mul on erinevaid rippvoodeid. Ühed sobivad selleks, et minna lihtsalt päevaks loodusesse molutama või raamatut lugema. Teised selleks, et jääda päris ööseks.

Lihtsam rippvoodi kujutab endast justkui hiiglaslikku langevarjuriidest võrkkiike. Sel puudub katus ja seetõttu sobib see just kuivemateks päevadeks metsaservas või mereääres. Kannatab see kuni 200kg (jah, kui kaal kahe peale lõhki ei lähe, saad kaaslase kaissu võtta nagu siidiussi. :))

Ööbimiseks mõeldud rippvoodil on kaasas ka katus. Lisaks on sellel lukuga võrk, et hoida eemal tüütud putukad. Vajad lisaks vaid magamiskotti, mis vastaks õues valitsevale temperatuurile. Tugevamad ööbimiseks mõeldud rippvoodid kannatavad kuni 135kg. Huvi korral saan anda täiendavat infot.

rippvoodi
Lihtsam rippvoodi päevaseks puhkuseks
rippvoodi_ööbimiseks
Ööbimiseks mõeldud rippvoodi

 

Rippvoodite renditasud: lihtsam rippvoodi kuival päeval pikutamiseks 15 eur 2 päeva ja 1 öö (näiteks võtad hommikul ja tood tagasi järgmise päeva õhtuks). Ööbimiseks mõeldud rippvoodi hind on 20 eur (samuti kaks päeva ja üks öö). Pikemate rendiperioodi tasu kokkuleppel.

 

Kanuude rent: Kanuusid on võimalik rentida nii kohaletoomisega kui ka koos haagisega. Ühe kanuu hind on 40 eur/päev ja haagise rendihind 20 eur/päev. Kokku on 4 kolmekohalist kanuud.

kanuurent Raplamaal

SUP laudade ehk aerusurfilaudade rent: Hetkel on pakkuda 2 SUP lauda, millega näiteks Raplamaa rabajärvesid avastada. Seiklushimulisematel tasub kaaluda ka räätsade rentimist SUP laudade kõrvale, et saaks avastada nii veemaailma kui õõtsuvat rabamaastikku. SUP laua rendihind üheks päevaks on 30 eur ja nädalavahetuseks (R-P) 55 eur. Komplektis on seljakotid kummagi laua jaoks ja üks laud kaalub ca 10kg. Pump, aerud, vestid…kõik vajalik kaasa. Loe SUP-laua rendi kohta pikemalt siit: https://metaloodus.ee/teenused/sup-laua-ehk-aerulaua-rent-raplamaal/

SUP laua rent

 

Huvi korral kirjuta mulle romet.vaino@gmail.com