meeskonnaüritus

Meeskonnaürituse korraldamine Raplamaal – tegevused, toitlustus ja majutus

Meeskonna ürituse korraldamiseks on Raplamaa igati optimaalne valik – pealinnast umbes tunniajase autosõidu kaugusel ja üle-eestilise ürituse korraldamisel jääb see endiselt kõigile hoomatavasse käeulatusse. Heale geograafilisele asukohale lisaks pakub siinne loodus (eriti rabad!) mitmeid võimalusi vabaõhu tegevusteks, mida aitavad täiendada tubasemad ettevõtmised. Ühepäevased üritused saab lõpetada näiteks saunaga ja kel plaan jääda kauemaks, leiab sobiva sauna kõrvalt ka öömaja.

Üks suur murekoht on aga see, et kõige eelneva kohta on teemakaugel inimesel üsna raske infot leida. Osavam internetis surfaja leiab killud üles, kuid tervikpildi kokkupanemine on ajamahukas ja tülikas. Seetõttu püüan põlise raplamaalase ja kohaliku matkajuhina järgnevalt kirjutada lahti kõik olulisema, mida ühe meeskonnaürituse korraldaja meie maakonna võimaluste kohta teada võiks.

Kindlasti pole tegemist absoluutse infoga ja selge on see, et kõike ma siinkohal katta ei jõua. Ent algus on tehtud ja edaspidi jääb üle vaid jooksvalt seda postitust täiendada. Kui sul tekib järgnevate võimaluste kohta küsimusi või soovid enda teenust siia lisada, võta minuga julgelt ühendust.

Kui plaanid korraldada ühepäevast meeskonnaüritust

Sõltuvalt sellest, kas tegemist on seminari, talve- või suvepäevade, koolituspäevaga väljaspool ettevõtte ruume või motivatsiooniüritusega meeskonnale, on vajadused väga erinevad. Seepärast ei hakka ma siinkohal igale formaadile välja pakkuma erinevat stsenaariumit, vaid toon kategooriatena ära ühe meeskonnaürituse korraldamise potentsiaalsed võimalused. See, kuidas aega sisustada  ja millised teenusepakkujad endale valida, jääb lõpuks ikka organiseerija otsustada.

Tegevused

Raplamaa on rabade maa, mistõttu tasuks pea igal meeskonnal vabaõhutegevusena üks rabamatk ette võtta. Olgu see siis räätsamatkana või lihtsalt kulgemisena metsaraja-laudteel. Julgen arvata, et Raplamaa kohalikud ettevõtjad suudavad pakkuda Eesti mõistes üht muljetavaldavamat spektrit kontseptsioone rabamatka juurde.

Rappa saab minna nii päeval kui öösel. Saab teha sportlikuma räätsamatka, aga ka sisekaemuslikuma/filosoofilisema. Saab looduses kokata, saab õppida ellujäämistarkusi. Saab nautida gurmeetoitu. Kui on mõtteis midagi, mida teenusepakkujate kodulehtedelt ei leia, siis tasub seda vähemasti küsida.

meeskond_matkal

Kõike on võimalik kombineerida ja kuna suuremad seltskonnad eeldavad nagunii mitut matkajuhti, siis saabki kokku panna mitmekülgsema kava. Kohalikud matkajuhid teavad üksteist hästi ja teevadki selliste ürituste raames võimalusel koostööd. Toon peamised Raplamaa matkakorraldajad siinkohal ka eraldi välja:

Suurseiklus (ellujäämiskursused, räätsamatkad, kanuumatkad, meeskonnamängud)

Preeriakoda (erinevad matkad, põgenemismetsad, ööbimine indiaani püstkojas, mängud indiaanikülas)

Metaloodus (räätsa- ja kanuumatkad, ööbimisega matkad, kokkamine looduses)

Kui on soov organiseerida mitmekülgsemat üritust, kus lisaks matkamisele oleks osa ka tubastel ettevõtmistel, leiab pea igast Raplamaa nurgast midagi huvitavat. Logistilises mõttes ongi võimalik ettevõtmine selliselt korraldada, et tegevuste vahel ei oleks ülemäära pikalt sõitmist. Alati on kuskil läheduses mõni raba, mida kombineerida muude tegevustega.

räätsamatk_meeskonnaga

Matkamisele sobib hästi tasakaaluks mõni kultuurilisem programm. Näiteks tegeletakse Atla mõisas  mõisakeraamikaga kui ka alkoholi tootmisega. Nende tegevustega on võimalik ka lähemalt tutvuda läbi korraldatavate tuuride. Muuhulgas on võimalik tellida seltskonnale isegi gurmee lõuna- või õhtusöök. Tutvu Atla mõisa tegemistega siit.

Võimalust keraamika töötubadeks pakub ka Rapla linnas asuv Taevanimaani meistrikoda.

Rapla külje all asuv Puraviku sepikoda aga pakub läbi ekskursiooni võimalust tutvuda sepa eluga – tema tööriistade ja igapäevaeluga.

Kui üritus toimub Raplamaa lõunaosas, võib kaaluda näiteks Järvakandi klaasimuuseumi külastamist ja giidiga ekskursiooni tellimist.

Märjamaa piirkonda üritust planeerides aitaks füüsilist rabas sumpamist tasakaalustada esivanemate eluolu ja talupoja kultuuri ajalooga tutvumine Sillaotsa talumuuseumis.

Kindlasti tuleb arvestada teatud piirangutega osalejate arvu osas. Igal asutusel on erinev võimakus inimesi mahutada ja vastu võtta ning see tuleks eelnevalt üle täpsustada. Lisaks mainitutele on Raplamaal veel erinevaid talusid, talle ja väiksemaid ettevõtteid, mis end huvilistele lahkesti tutvustavad. Lisainfot saab küsida Raplamaa turismiinfokeskusest või paluda mul otsida matka kõrvale mõni sobiv ettevõtmine. 🙂

Saunavõimalused ja ruumide rent

Seni on ettevõtete ühepäevased ettevõtmised laias laastus jagunenud kaheks: 1) päev tegevustega värskes õhus ja lõpetuseks saun; 2) koolituspäev mõnes renditavas ruumis/hoones, mille sisse mahub ka värskendav rabamatk koos toiduga vabas õhus.

Toon kõigepealt välja mõned peamised saunavõimalused, mida on jällegi võimalik valida sõltuvalt logistilistest eelistustest. Mõni saunakoht asub rabale õige lähedal!

Saun vee peal? Parvematkad pakub võimalusena tellida saunaparvematk Vigala jõel. Kui on soov teha enne sauna räätsadel raba peal seigelda ja rabajutte kuulata, laukas ujuda, siis asukoha poolest sobivad eriti hästi Sõbessoo ehk Jalase raba või Linnuraba. 

Suitsusaun ja suplus tiigis? Laukataguse puhkeküla pakub mõnusat suurt suitsusauna, millest mõne sammu kaugusel asub tiik. Suitsusauna asemel on muidugi võimalik valida ka saunamaja traditsioonilise saunaga. Laukataguse saunarõõm on hea ühendada rabamatkaga Keava või Loosalu rabas.

Veel saunavõimalusi:

Kädva küla seltsimaja sobib suurepäraselt kui eelarve on tagasihoidlikum, kuid sauna sooviks sellegipoolest nautida. Nagu eelnevalt mainitud suuremate teenusepakkujate puhul, on Kädva puhulgi võimalik tellida kohapeale toitlustus/suupisted. Lisaks olemas suurem saal koolituse-seminari või lihtsalt koosolemise tarbeks. Ka ööbimisvõimalus on olemas. Seltsimaja lähedale jäävad näiteks Palasi, Loosalu ja Piiumetsa rabad.

Ruume seminari või lihtsama koosviibimise tarbeks on samuti võimalik rentida kõikidelt eelpool mainitud ettevõtetelt. Lisaks tasub ära mainida veel Kohila koolituskeskust Tohisoo mõisas. Kohila lähistel saab koolituspäeva lõpetada näiteks Rabivere rabas.

Toitlustus

Kui üritus näeb ette ruumide rentimist seminari, koolitus või lihtsalt koosviibimise tarbeks, siis on üsna loomulik, et toitlustuse saab organiseerida ruumide rentija poolt või tema vahendusel. Kui päev koosneb pigem tervest reast tegevustest-külastustest, siis tuleb toitlustuse osas detailid pisut täpsemini läbi mõelda.

Elu on näidanud, et matkamine ja meeskonnamängud värskes õhus toovad nälja kiiresti majja ja seetõttu oleks igati mõistlik üks selline tegevuse püha söömaajaga lõpetada. Sõltuvalt matkakorraldajast on võimalik kas tellida soe toit matka lõpp-punkti ootama või hoopiski tiimitööna valmistada ise lõkkel üks mõnus kõhutäis. Üldiselt soovitan toidumure veeretada rahulikult matkakorraldaja kaela. 🙂

Kui on soov pakkuda oma meeskonnale peenemaid maitseelamusi, tasub Raplamaale tulles kindlasti mõelda Ööbiku gastronoomiatalu peale. Muuseas on Ööbikus võimalik korraldada ka seminari või teha väike rabamatk ning nautide väga head toitu. Ööbiku vahetusse lähedusse jääb Aela maastikukaitseala koos mitmete rabamassiividega. Ideaalne paik räätsamatkaks!

Kui plaanid korraldada kahepäevast meeskonnaüritust

…siis on Sul ilmselt eelnevat lugenuna juba olemas aimdus, et nii mõnigi mainitud ettevõtetest pakub ka ööbimisvõimalust.

Ööbimisvõimalus suurematele seltskondadele pakuvad Raplamaal:

Parvematkad (suur parvemaja 30 voodit, väike parvemaja 20 voodit)

Laukataguse puhkeküla

Kädva küla seltsimaja (lihtsam ööbimisvõimalus ca 20 inimesele)

Luhtre Turismitalu

Toosikannu puhkekeskus (ei asu haldusreformijärgselt enam Raplamaal, kuid väärib mainimist)

 

Kui sinu seltskond on väiksem, tasub uurida võimalusi booking.com’ist 

Nagu öeldud, ei ole see artikkel siin lõplik ega täielik. Püüan seda aja jooksul täiendada ja igasugused soovitused-ettepanekud on alati teretulnud. Kui oled planeerimas oma meeskonnale üritust, aga päris selget pilti Raplamaal pakutavast siit ei saanud, võta minuga ühendust romet.vaino@gmail.com.

 

Romet Vaino

Metalooduse matkajuht

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga