Sookail_õitseb

Matkad kevadel 2019

Iga matk peegeldab teatud määral valitsevat aastaaega. Üks ja ilmne on see, mida silmaga näeme. Vähem see mida kõrvaga kuuleme ja ninaga haistame. Minu jaoks on üks hästi oluline komponent veel see, et millest üldse matkal rääkida. See ei saa olla muutumatu jutt, mida aastaid rääkida. Mina muutun, mu teadmised ja kogemused täienevad ja ühtlasi muutub ka ühiskond ja Sina kui matkaline selle sees. Sellest kõigest lähtuvalt tahan ma jooksvalt oma matkade olemust muuta. Kasvõi natukenegi!

matkad_kevad_2019

Mida toob kevad 2019?

  1. Meelterännakud. Need on matkad, kus proovime teadlikumalt kasutada oma põhimeeli. Selle saavutamiseks teeme minu mõtete ja juttude kõrvale ka harjutusi. Näiteks võime pimesi maastikul kõndida, teha erinevaid arvamismänge olukorras, kus meil üks või mitu meelt on piiratud ja mõni kolmas selle võrra hoopis avardunud. Selline matk eeldab ka teatavat ettevalmistust, mis on jõukohane peaaegu igaühele. Tuleks jätta maha tahtmine kiirustada ja lisaks lülitada välja või vähemalt panna lennurežiimile oma mobiiltelefon. Seda kõike selleks, et saaksime maksimaalselt omadega kohal olla. See matk eeldab valmidust mõnda aega mitte kõneleda ja olla metsavaikuses, lebada vaikselt võrkkiiges ja tõeliselt keskenduda oma meeltele. Matka lõpetame kindlasti turgutusega oma maitsemeelele ehk siis teeme ka väikse eine. Grupp maksimaalselt 6 inimest. Oled oodatud oma maailma avardama!
  2. Päikesetõusu- ja päikeseloojangumatkad. Kevad on üks parimaid aegasid matkamiseks. Ilmad on juba natuke soojemad, loodus on meeletu väega ärkamas ja samas pole sääsed veel tegudele asunud. Puhas nauding! Lisaks on selline värskendav käik rappa või metsa kui sõõm elujanu pärast pikka ja pimedat talve. Päike tõuseb juba sedavõrd vara, et hommikusele matkale kannatab tulla isegi enne tööpäeva algust ja minna siis kella 9-10ks tööle. Tetrede mäng, saabuvad sookured ja rändavad hanelised. Soovi korral saame väiksemale seltskonnale teha rabaservas ka väikse hommikusöögi priimusel! 🙂
  3. Matkad lastele ehk matkad koolidele ja lasteaedadele. Endalegi uudse suunana olen võtnud üheks südameasjaks emotsionaalse sideme loomise laste ja looduse vahel. Kuidas ma seda teen? Kõrvutan oma senised kogemused ja ideed teaduslike lähtekohtadega. Lisaks olen suur lugemishuviline ja otsin põnevaid mõtteid ingliskeelsest kirjandusest. Olen veendunud, et loodusõpe peaks olema mänguline ja lõbus. Ühtlasi ei ole selle asja ainus mõõde laste teadmised ja hoiakud looduse suhtes, vaid looduse käekäik tervikuna. Kavatsen oma mõttekäike ja seniseid õppetunde peagi ka siinses blogis jagama hakata!

Matkahuvi või ka koostöö mõtete korral kirjuta mulle romet.vaino@gmail.com või otsi mind üles Facebookist.

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga