UISUMATK

Talvised matkad 2018/2019

Talvematkadel on oma nägu. Kaovad mõned võimalused, mida soe suvi pakkus, kuid asemele tekivad täiesti uued väljundid. Sageli ei pruugi esimese hooga isegi mitte ette kujutada, et millised alternatiivid meil matkade valikul on. Seetõttu proovin siinkohal lühidalt erinevate talviste matkade olemuse lahti kirjutada. Üks, mis kindel – midagi ei ole kivisse raiutud ja igasugused omapoolsed nägemused on teretulnud. Minu eesmärk on olla paindlik.

3-5-tunnine sünnipäevamatk või matk sõpruskonnaga. Suur varieeruvus matka kestuses tuleneb sellest, et kas soovite matka käigus ka ühe sooja toidu endale valmistada. Kõik söögitarvikud ja vajalikud priimused on olemas. Lepime kokku menüü ja hangin ka vajaliku tooraine. Teile jääb vaid ülesanne kohale tulla ja sobival hetkel köögitoimkond moodustada. Matk toimub tavaliselt räätsadel ja lisaks kuuluvad sinna juurde minu mõttekäigud inimeseks olemisest ja meie suhtest loodusega. Isiklikult loodan, et need mõtted mõjuvad avardavalt ja pakuvad vaheldust argipäevastele mõtetele. Ajaliselt mingisuguseid piiranguid pole – matka saab teha nii varahommikul kui täitsa öösel. Kõikvõimalikud hullud ideed on teretulnud. 🙂

metsaköök
Nälg on parim kokk! Soe supp sobib kargesse talve nagu valatult.

Ööbimisega matkad väiksele seltskonnale. Oled unistanud rabasaarel ööbimisest, aga pole olnud julgust seda ei üksi ega ka kaksi ära teha? See matk on tõeline samm argipäevast välja ja iseendale lähemale. Leian Sulle sooja magamiskoti ja ühtlasi aitan muu varustusega kui vaja. Teeme koos süüa ja lisaks spontaansetele juttudele jätan ruumi iseendaga olemiseks. Vastavalt kokkuleppele ööbime hammockites, lageda taeva all või telgis. See on matk,  mille sisu osas on Sul eriti palju võimalik kaasa rääkida. Kui jääolud lubavad, uisutame pealampide valgel rabalaugastel!

ööbimisega_matk
Matkavarustuse juurde kuuluvad soojad magamiskotid.

Uisutamine rabalaugastel. Head jääolud muudavad rabalaukad täiuslikuks uisuväljakuks. Ümber laukasaarekeste liuglemine annab kirjeldamatu vabaduse tunde ja tekitab sageli veidra rõõmu, mida mäletame kuskilt kaugest lapsepõlvest. Seejuures ei pea uisutamine piirduma ainult päevavalgusega. Pealampide valgel võime selle kogemuse muuta omamoodi talvemaagiaks. Täiesti vabalt saab seda teha ka pärast tööpäeva, pannes kokku oma seltskonna ja tulles sõpradega lõbusalt aega veetma. Uisutamise juurde pakun sooja teed ja soovi korral saame kokku leppida ka näiteks sooja supi valmistamises.

matkauisud
Suuremad suusaässad leiavad endale suusaklambriga matkauisud ning tagasihoidlikumad matkajad jällegi universaalsed uisud, mis kinnituvad matkasaabaste külge.

Kõikvõimalike lisaküsimuste või täiendavate ideede korral võta minuga ühendust romet.vaino@gmail.com.

 

 

Romet

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga