matk seltskonnale

Sünnipäev rabamatkaga või lihtsalt sõpradega rappa

Sünnipäev rabamatkaga sobib Sinu seltskonnale siis, kui inimeste füüsiline võimekus ja suhe loodusega on väga varieeruv, end samas hindate võimalust olla värskes õhus. Kui soovite tulla loodusesse tähistama mõnd tähtpäeva või lihtsalt veeta parimate sõprade-tuttavatega värskes õhus mõnusalt aega, ei ole selleks tegelikult ühtki tõsiseltvõetavat takistust. Süüa saab, koormus pole liiga suur ja lõkke ääres saab sooja ka. Isegi suures ahjuküttega telgis saab ööbida kui soovi on.

sünnipäev-rabamatkaga
Matkajärgsed jutud lõkke ääres

Jätan Teile ruumi omavaheliseks suhtlemiseks ja räägin sekka natuke ka isiklikke mõtteid inimesest ja loodusmaastikest. Tavaliselt kestab selline matk 3-4h tundi, millest ca 2.5h kulub matkamisele ja 1.5h kokkamisele ja muljetamisele mõnel lõkkekohal. Rõhutan, et tegemist pole spordiüritusega ja see 2.5h on täidetud rahuliku kulgemisega, mille vahele mahuvad ka mõttepausid.

Kõige populaarsem matkamise viis sünnipäeva üritusena on kahtlemata rabamatk.Olenevalt seltskonna võimekusest ja ilmastiku tingimustest on valikus ka teisi võimalusi:kanuumatk, uisumatk ja jalgsimatk. 

Matka täpse algusaja ja asukoha saame kokku leppida vastavalt eelistustele. Senised matkad on mind viinud Kõrvemaale, Matsallu, Soomaale ja Raplamaale.

rabamatk

Ka toitlustuse puhul on võimalik menüü eelnevalt läbi rääkida. Ainus oluline kriteerium on see, et soovitavat toitu peab saama värskes õhus ja lihtsate vahenditega valmistada. Ka veganitele leian sobivad toidud. Üks läbiv põhimõte on mul seni olnud see, et purgisuppi ei tee. Üks mõnus üritus värskes õhus on piisavalt püha, et näha natukenegi vaeva ja teha midagi oma kätega valmis. Eriti hästi maitseb seltskonna ühise pingutuse tulemusena valminud supp või praad. Alljärgnevalt näide ühest söögist talvisel pärastlõunal: punase läätse dhal, sulatatud juustu ja päikesekuivatatud tomatitega täidetud gruusia leib ja krõbedad tomatid.

sunnipaeva-toit
Ühine kokkamine ja lõpuks toidu söömine pärast mõnetunnist matka on elamus omaette

 

Lähtuvalt seltskonna suurusest saab toidutegemisel kasutada potte, panne, priimuseid ja  malmnõusid lõkke peal hautamiseks. Keskkonnasäästlikkuse huvides võtan kaasa korduvkasutatavad sööginõud ja -riistad. Seega saab iga matkaline ühineda käed taskus, muretsemata millegi puudumise pärast.

matkaköök

Riietus tuleb valida vastavalt ilmale. Jahedamal perioodil tasub mõelda kihilisele riietusele, mis võimaldab kehatemperatuuri reguleerida. Ideaalis võiks see tähendada termopesu kõige alumise kihina, siis näiteks sooja andvat fliisi ja lõpuks tuule ja vee eest kaitsvat jopet. Kindlasti pole igaühel sellist varustust võtta. Siis tasub lihtsalt jälgida, et selga ei saaks vaid üks paks jope, mis esimese saja meetriga märjaks higistatakse. Märksõnaks jääb ikkagi kihilisus. Vesisemal perioodil saan matkalisi aidata ka kummikutega. Selleks tuleb abivajajal anda endast enne matka märku.

Ligikaudsed hinnad olen lahti kirjutanud SIIN. Siiski on iga matk ainukordne ja kõik sõltub seltskonna suurusest, matka liigist (räätsa-, kanuu-, uisu- või jalgsimatk), toitlustusest ja asukohast. Kui leiad, et Sinu seltskonnale sobiks midagi privaatsemat ja tahaksite matkajuhilt rohkem mõtteid kuulda ja ajaliselt kauem looduses viibida, võib Sulle sobida hoopis personaalmatk väiksemale seltskonnale.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga