Personaalmatk üksikule hundile või väiksemale seltskonnale

Mis erinevus on grupimatkal ja personaalmatkal? Grupimatka puhul on õhkkond kokkuleppeliselt täiesti vaba – kes pildistab, kes räägib sõpraga juttu, kel on vaja siiski mõned töökõned teha. Sellise matka puhul on eesmärk vahetada hetkeks keskkonda, tähistada mõnd sündmust ja rääkida omavahel juttu.

Agusalu_looduskaitseala

Personaalmatk eeldab aga teatud eelhäälestust. Inimesed, kes soovivad personaalmatka, tahavad lisaks füüsilise keskkonnavahetusele ka vaimset ümberlülitust. Nad võtavad selle jaoks rohkem aega ja jätavad argipäevased tegevused matka ajaks kõrvale. Telefonid lülitatakse lennurežiimile ja tänaste uudiste arutelu asendub kas vaikuse või eluliste mõtisklustega, milleni igapäevaselt lihtsalt ei jõua.

Sellisel matkal jagan julgemalt oma mõtteid sellest, kuidas aitab loodus mul olla parem inimene nii tervisliku seisundi mõttes kui ka suhtluses teistega. Ideaalis võiks seda matka saata dialoog. Jälgin hoolega ka seda, et mõttevahetuste vahele mahuks ka metsa- ja rabavaikust ning ruumi iseendale.

UISUMATK
Uiskudel liuglemine mööda rabalaukaid viib tagasi lapsepõlve

Ka personaalmatka juurde käib üks mõnus matkaeine ja kui ilm lubab, siis ka väike paus rippvoodis pikutamise näol. Matkamise viis sõltub huvilise eelistustest – kas lähme räätsadel rabale, kanuuga jõele või uiskudega jääle?

metsaköök
Nälg on parim kokk! Soe supp sobib kargesse sügisesse nagu valatult.

Loe erinevate matkamise viiside kohta siit:

kanuumatk

Milline on väiksem seltskond? Personaalmatkale saab tulla kas päris üksi või seltskonnaga kuni 8 inimest. Kõik oleneb seltskonnast. Leida 8 inimest, kes kõik hindaksid vaikust ja rahu ning teaksid, miks nad just sellise matka valisid, on ikka tõeline kunst.

Kui soovite seltskonnaga oma looduskogemust pikendada, tasub kaaluda ööbimise võimalust. Seda saate teha enam kui 4 inimese puhul teha glampingumatka valides. Väiksema seltskonna puhul on võimalik ka rippvoodites ööbimine.

glamping_telk

 

Küsimuste korral kirjuta või helista:

Romet

53541791

romet.vaino@gmail.com

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga