matkad

Meeskonnaüritused kevadel 2024

Kevad on suurepärane aeg võtta pärast pimedat ja päikesevaest talve meeskond kokku ja lubada endale üks tuulutus tärkavas looduses . See on võimalus süveneda hetkeks millessegi täiesti muusse kui töösse või olmeprobleemidesse. Pealegi mõjub linnulaul, lõhnad ja veevulin kuidagi äratavalt. Keha ja vaim saaksid justkui signaali, et on taas aeg sirutuda välja poole. 

Vahel võib tunduda, et igasuguste väljasõitude organiseerimine on paras võimlemine. Saa inimesed kokku, mõtle kuhu minna, organiseeri toitlustus ja teatud juhtudel isegi majutus. Pealegi on matkal ja matkal vahe. See omakorda hakkab mõjutama töötajate osavõtlikkust – mõnele ei meeldi räätsamatk, mõni tunneb ennast kanuus ebamugavalt. 

Järgnevalt pakun välja oma nägemuse sellest, kuidas ettevõttele üks mõnus üritus värskes õhus korraldada.

Enne matka mõtle läbi
 • Matka olemus. Kas rõhk peaks olema füüsilisel pingutusel? Või hoopis sellel, et inimesed saaksid end mõnusalt tunda ja rääkida vahelduseks millestki muust kui tööst?
 • Matka sisu. Kas on mingeid teemasid seoses looduse või looduses liikumisega, mis teid eriti huvitaks?
 • Logistika. Kui kaugele lähtekohast olete valmis sõitma? Maksimaalselt 1h kaugusele? Kaugemale?
 • Toitlustus. Kas sooviksite ühiselt midagi lõkkel teha? Või meeldiks, et soe söök juba ootaks kui retkelt naaseme? Kas seltskonnas on veganeid, taimetoitlasi kellega arvestada?
 • Majutus ja/või saun. Kas teil on või otsite majutust? Või sooviksite hoopis 2-3 tundi sauna pärast matka?

matkad

Pakun sulle ühe konkreetse matka…
 1. Asukoht: Kõrvemaa metsades ja jõekallastel, Tallinnast ca 1h autosõitu.
 2. Kestus: 2.5-3h väga rahulikku kulgemist + 1-1.5h söömist ja mõnusat logelemist. Kokku ca 4h.
 3. Matka sisu: Kuidas teeb loodus meid paremaks ja tervemaks inimeseks. Isiklikke õppetunde Eesti ja põhjamaade loodusest põimituna mõtlejate ja teadlaste tähelepanekutega. Märksõnadeks soolorännakud, üksi olemine,füüsiline pingutus, sisemine kasvamine, vaikus ja müra, pimedus, kohtumised metsloomadega, hirmud ja naasmine argipäeva. 
 4. Kuidas see ikkagi välja näeb? Kulgeme rahulikult ja teeme teel mitmeid pause, kus jagangi väljapakutud teemadel mõttekilde. Püüan seda teha nii, et tekiks mõnusat arutelu eksistentsiaalsetel teemadel. Just see kannabki meid hetkeks argipäevast eemale.
 5. Toit. 10-12 inimese puhul saame soovi korral teha endale ise midagi maitsvat – näiteks lõkkekala ja erinevad köögiviljad praetuna koos kastmega. Lisaks ka midagi magusat. NB! Ka vegan menüü on tehtav! Suuremate seltskondade puhul on mõistlikum teha nii, et soe söök juba ootab meid.
 6. Saun või majutus. Vahel ei tule inimestel pähegi küsida, et kas oleks võimalik pärast matka kuskil 2-3 tunniks saunatada. Olenevalt matka asukohast võib see täiesti tehtav olla.

 
Kui panin sul mõtte liikuma, kirjuta mulle: romet.vaino@gmail.com 
 

Miks just metsamatk ja mitte räätsamatk? 23.04-23.06 kehtib matkakorraldajate seas kokkuleppeline nn räätsarahu/linnurahu, kus rabalindudele antakse aega ja ruumi poegi kasvatada. Jaanipäevast jätkan suviste rabamatkadega – kulgemised rabamaastikel varahommikutel ja hilisõhtutel. Kes soovib, saab pehmes laukavees ka supelda. 🙂

Sarnaseid ettevõtmisi korraldan ka üksikisikutele ja sõpruskondadele. Olen eraisikutele mõeldud matkadest kirjutanud SIIN.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga