Meeskonnaüritus rabas või vee peal. Kui vaja, teeme koosoleku soojas telgis, keset loodust.

Saame kokku panna just sellise matka nagu Sinu meeskonnale sobib. Matk võib olla kas füüsiliselt aktiivsem või hoopis rahulik kulgemine pehmel rabapinnasel, ujumine rabalaukas ja toiduvalmistamine värskes õhus.

Kindlasti käib ühe matka juurde ka sisuline pool – see millest ja kuidas matkajuht räägib. Oma “matkafilosoofia” olen põgusalt lahti kirjutanud selles postituses. Kui oled oma meeskonnale planeerimas üritust ja tunned, et Raplamaa võiks olla võimalik asukoht, siis leiad siit ühe ülevaatliku postituse Raplamaa võimaluste kohta: “Meeskonnaürituse korraldamine Raplamaal”.

Teades paremini Sinu meeskonna/ettevõtte tausta, saan räägitavate teemade valikut ka kohandada. 

Laias laastus jagunevad ettevõtetele korraldatavad matkad kolmeks:

1. 3-4-tunnine räätsa-, kanuu- või uisumatk looduses. Sellest ca 2.5h matkamise osa ja 1.5h ühine toiduvalmistamine ja lõkke ääres istumine ja vestlemine. Tempo valib seltskond ise, mitte matkajuht. Oluline, et kõik tunneks end hästi. Rabamatkade kohta olen pikemalt kirjutanud SIIN. Räätsamatkade kõrval pakun võimalust ka kanuutama tulla. Kanuumatkade kohta loe täpsemalt SIIT. Uisumatkade tutvustuse leiad SIIT.

räätsamatk

Räätsamatk udusel suvehommikul

 

2. Pikem päev looduses, millesse mahub enam sisulist poolt. Räägin detailsemalt lahti, mida looduses liikumine ja viibimine inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele pakub. Lisaks jagan isiklikke kogemusi kuidas looduskeskkond on aidanud mul paremaks inimeseks saada. Ideaalis võiks see olla ettevõtmine, kus osalejail on julgust telefonid lennurežiimile lülitada. Loomulikult ei puudu sellise matka juurest ka soe söök. 

matkatoit

 

3. Väiksema meeskonna koosolek või ööbimisega matk looduses. Glampingutelgi kasutamise võimalus aitab nõupidamise või koosoleku tuua linnaruumist välja. Tegemist on ahjuküttega telgiga, kuhu mahub istuma ca 12-14 inimest ja ööbima kuni 8 inimest. Ööbima jäädes kuulub telgi kasutamise juurde ka võimalus minna räätsadel raba peale, jääle uisutama või kanuuga sõitma. Lisaks saame soovi korral matka sisse põimida mõned meeskondlikud tegevused looduses. Loe glampingu kohta täpsemalt SIIT.

glampingu-telk

Glämpingutelk seest

 

Mille peale matka planeerimisel mõelda?

Mõtle kindlasti läbi, et miks sinu meeskond soovib rappa tulla. Vajadusel aruta see nendega läbi. Mida teadlikumalt saame end selleks eelhäälestada, seda rohkem teenib selline ettevõtmine eesmärki.

Kui kõik osalejad on nõus, saame jätta õhkkonna täiesti vabaks – see tähendab, et mingid ühised kokkulepped matka atmosfääri loomisel puuduvad. Kes tahab, teeb vahepeal töökõnesid ja toksib telefonis e-maile ning arutab tööalaseid väljakutseid keset rabavaikust. Isiklikult arvan, et see pole parim viis looduses aja veetmiseks, aga kui selline on osalejate soov, siis nii teemegi. Tõenäoliselt oleks töömõtetel ruumi olukorras, kus ongi kokku lepitud mingisugune nõupidamine-koosolek-arutelu looduses. Kui see pole eesmärk, võiks väiksed kokkulepped olla tehtud. 🙂

Teine võimalus oleks jõuda kokkuleppele, et seltskond lülitab oma telefonid lennurežiimile ja lepitakse kokku, et nendeks tundideks jäetakse töömõtted autode juurde ning püütakse ka päriselt kohal olla. See annab võimaluse olla kas vaikuses omade mõtetega või hoopiski rääkida kaaslasetaga teemadel, mis jäävad väljaspoole argipäevaseid arutelusid. Inimesed tulevad rõõmuga loodusesse, aga füüsilise eemaloleku kõrval unustavad nad endale vaimsel tasandil puhkust lubada – võetakse töömõtted kaasa.

Kutsu hoopis loodus enda juurde

Loodust saab põnevalt käsitleda ka väljaspool maastikke. Näiteks sellest läbi isiklike seikluste ja katsumuste rääkides ning täiendades seda teaduslike avastustega. Sellised esinemised kannavad minuarust endas järgmisi eesmärke:

  • Inimeste inspireerimine elamaks tervislikumalt, julgemalt ja õnnelikumalt
  • Barjääride lõhkumine – saan näidata, et loodusesse minek ja seal seiklemine on jõukohane igaühele
  • Inimeste teadlikkuse tõstmine ja hirmude kummutamine – loodus kui suurepärane koht enese leidmiseks ja tõeliseks väljalülituseks

Võimalikud märksõnad, millest saan ja oskan Sinu üritusel rääkida:

  • Looduse mõju inimfüsioloogiale ja -psüühikale
  • Looduse mõju inimese ajule 
  • Loodus ja loomingulisus
  • Isiklikud kogemused looduses

Alljärgnevalt üks minu väljakutse iseendale – suplus rabalaukas, eemal inimese maailmast.

https://www.youtube.com/watch?v=G2hl-N0naTs

Sisuloome – artiklite ja blogipostituste kirjutamine ning vajadusel loodusfotode kasutamine nende juures. 

Saan Sinu ettevõtet aidata erineva sisuloomega, mis seotud loodustoodete, matkavarustuse, looduses liikumise, reisimise ja turismiga. Artiklid, blogipostitused, kogemuslood, sotsiaalmeedia postitused koos loodusfotodega. 

Minu igakuiste kirjutistega saad tutvuda siin: https://edasi.org/author/romet-vaino/

Minu postitusi koos fotodega näed Metalooduse Facebook’i lehel: https://www.facebook.com/metaloodus/

 

 

Hind kokkuleppel. Võta julgelt ühendust: romet.vaino@gmail.com.