SUP laua rent

SUP laua matkad ja rent Raplamaal

SUP laud ehk aerulaud annab võimaluse näha maailma täiesti uuest perspektiivist. Minu arust peab see eriti paika rabajärvede  ja -laugaste puhul. Mere, jõe või tavapärase järve peal oleme ikka jahi, paadi või kanuuga sõitnud, aga rabajärvedesse satume kõige paremal juhul ujuma või näeme vaid kaldalt kui oleme parasjagu räätsamatkal.

Aerulaud on justkui võti sellesse salapärasesse maailma. Laud on täispuhutav, komplektis on kaasas pump, aer ja suur seljakott, millesse kõik vajalik mahub. Kaalub see kokku ca 10-11kg. Seega vastavalt võimekusele tasub valida kas mõni ligipääsetavam järv või kui on eriti hea füüsiline vorm ja hinges keeb metsikus, tasub alla panna räätsad ja sammuda SUP-laud seljas mõne kauge rabalauka äärde. See on võimalus eralduda muust maailmast. Vähemalt hetkeks.

sup_laua_komplekt
Pump, aer, seljakott ja sup-laud – kõik on komplektis kaasas ja mugav vedada.

Kuhu Raplamaal aerulauga sõitma minna?

Sisemaa järved on hea vaheldus merele kui oled ise mere äärest pärit või kui mereilm on liiga tuuline. Ühtlasi pakuvad salajasemad kohad head võimalust olla päris üksi looduse keskel. Ligipääsetavamatest kohtadest tasub kaaluda järgnevaid veekogusid:

SUP matk

Kõnnu järv (Kohila külje all)

Järlepa järv (suur rabajärv Mahtra soo ääres – hea võimalus ühendada SUP-lauaga sõitmine räätsamatkaga).

Loosalu järv (Eesti suurimaid rabajärvesid – kui on soov kogeda suurt avarust. Ümberringi rabamassiiv, mis pakub jällegi võimalust ka räätsadel liikumiseks. Järveni pääseb mööda laudteed).

Eidapere järv (Kui Eidapere järv võib tunduda võõras, siis Mukri raba ilmselt mitte. Väga lihtne ligipääs, mis tähendab vähe ajakulu varustuse tassimisele ja maksimaalselt aega vee peal mõnulemisele).

Lisaks pakuvad maakonna rabad veel vähemkäidavamaid laukaid koos rohkete saarekeste ja ilusate vaadetega. Seega kui oled seikluslikum avastaja, saan koos SUP-laudadega oma soovitused kaasa anda. 🙂

PS! Kohast veelgi olulisem on aeg ja keskkonnatingimused. Kevadel-suvel tasub oma mugavustsoonist välja astuda ja minna aerulaual rabajärvele näiteks juba enne päikesetõusu. Või päikeseloojangul. Eriti mõnus on tuulevaikne aeg (1-3 m/s).

Sup-laud rabamatk
Siil udus

Rendi hind

Ühe aerulaua rendihind ööpäevaks on 30 eur. Nädalavahetuseks (R-P) 55 eur. Nagu öeldud, saan seiklusjanulisematele juurde rentida räätsad (5 eur) ja anda vihjeid põnevate laugaste avastamiseks.

Hetkel pakkuda 5 SUP-lauda. Kui on näha huvi, täiendan aja jooksul laoseisu. 🙂

SUP matkad

Kui tunned, et vajaksid teejuhti, kes viib Sinu väikse seltskonna väljavalitud rabajärvele ja teeb soovi korral kalda peal ka sooja söögi, võta minuga ühendust. Praegune varustus lubab mul pakkuda väga privaatseid SUP matkasid (matkajuht + 4 inimest). Täpse asukoha valime koos välja lähtuvalt seltskonna füüsilisest võimekusest ja erisoovidest.

SUP_matk_rabas

Vajad hoopis kanuud, rippvoodit või muud varustust? Vaata siia.

 

Küsimused kirjuta: romet.vaino@gmail.com

Või helista: 53541791

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga